Dabar jau atsigręžk (2 variantas)

Santrauka:
Kitas to paties eilėraščio variantas. Netgi pirmesnis. Gal kam ir įdomu bus palyginti (sulyginti) juos. Įdomu, kuris geresnis?
Kai išgirsi į naktį neriantį aidą,
tada atsigręžk – gal aš vėl
medpadžiais daužau tamsią gatvę
ir mojuoju skersvėjams prieš akis
pajuodusia nuotrauka,
pirmiau ištrynęs iš jos veidą.
 
Kažkur, girdžiu, išmestas šuo amsi,
kažkur chuliganas žvengia,
kažkas meta nereikalingą daiktą į langą –
nusikeikia: ir vėl užmušiau ne tą...
Bet užkaborių šešėliai akistatos
su manimi vengia.
 
Ir vėl šviesos greičiu į namus lekiu,
kad spėčiau į svetimą laimę paspoksoti
per mirgantį ekrano langą.
Išdykęs pasaulis lenda lyg vagis,
užklijuoja iliuzijų juostą ant akių,
o pašėlę filmų vaizdai veltui
gydo sūrias dienos žaizdas.
Langas Indausas

2015-05-07 13:43:18

Komentarai

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Vartotojas (-a): eglute7

Sukurta: 2015-05-08 10:16:30

Dėl skonio nesiginčiama, bet man šis variantas labiau patiko...

Vartotojas (-a): Pakeleivis

Sukurta: 2015-05-07 23:12:14

Perskaičiau, palyginau (volu nesulyginau). Sunku pasakyti, kuris geresnis. Jie skiriasi. Šį, nurodytą kaip netgi pirmesnį, galima laikyti tema, o aną (skelbtą vakar) – viena iš įmanomų variacijų.

Tema rimta. Vėl vienas, nežinioje, vaizdas tamsus, praeitis, nors jau beveidė, seka į dabartį. Šešėliai neatstoja, bet visu gražumu nesirodo, tad nepagausi ir neužmuši. Pajuodusi nuo laiko, apanglėjusi nuotrauka (neskaitant nespalvotos fotografijos dalykinių savybių) – apskritai juodas vidinis šleifas. Veidas ištrintas, bet sunkumas ne. Ir dabar epizodas, kai viskas kaip visada: vienišystė kaip šaukiančio šuns, taigi ne vieno tokio išduoto, fone gyvenimas, kuriame betgi kažkas ir juokiasi ar iš neturėjimo ką veikti krečia visokias nesąmones.
Išdykęs spalvingas pasaulis primygtinai lenda, prablaško, bet jis lyg vagis – kėsinasi į privatumą, apgaudinėja, atima, sujaukia… Tenka su juo sugyventi, bet kiek ko gauni? Visi triukai, įsikalbėjimai – veltui.
Mintis ilga.
 
Su tuo, kas giliai, kuriame nors (savo) skersgatvyje susitinki tamsų metą, ir senų medpadžių lyg nusivariusio kuino kanopų aidas, apsuptas šešėlių, išeina į naktį. Į tą periodiškai paūmėjantį beveidį negatyvą.
Šis kūrinys, palyginti su ankstesniuoju, liūdnesnis. Analogijos gal daugiausia pavadinime: dabar jau (nieko, bet…) ir žodyje atsigręžk – tiesiog įsiklausyk, stabtelėk. Jeigu suprasi, kad taip būna ir tau.