Filira ir jos kvapas

Tą vakarą Nauplijus, kaip įprasta – nuobodžiavo. Rūmai buvo tušti ir nejaukūs. Tarnai jau buvo paleisti, tad Nauplijus ramiai leido paskutines dienos valandas savo bibliotekoje. Laukė dienos pabaigos, kad bent nakčiai pamirštų tuštumą ir nejaukią vienatvę.
Kai Nauplijus sedėjo savo krėsle vartydamas seniausias bibliotekos knygas, rūmus pažadino švelnūs klavesino garsai. Mūsų didikas sumišo. Kas išdrįso vėlai vakare, be jo žinios, jo rūmuose, skambinti jo klavesinu? Tačiau garsai nenutilo, priešingai – pletėsi tolyn kurdami svaiginančiai švelnią melodiją. Nauplijus pakilo, senos knygos nukrito ant ryškiai mėlyno kilimo,  o  žingsniai nuskubėjo durų link. Durims sugirgždėjus Nauplijus nuskubėjo prie melodijos židinio – didžiosios menės.
Pravėrus duris Nauplijus nieko tamsoje neišvydo, bet aiškiai girdėjo iš klavesino sklindančią melodiją. Po kelių sekundžių, akims apsipratus su tamsa išvydo neryškų siluetą, palinkusį prie jo klavesino. Tyliai nuėjo prie jo.
Tai buvo mergina. Nieko negirdėdama ji skambino jo klavesinu. Tamsoje neįžiūrėjęs jos veido, žvilgsnį nuleido į vikriai klavesino klavišais lakstančias rankas. Nauplijus sustingo tuo pat metu užuodęs svaigų laukinių gėlių kvapą, kuris greitai užpildė visą menę. Jis buvo šokiruotas. Bet toliau stebėjo tobulai ilgus pirštus lankstančius klavesino klavišais, uodė svaigų kvapą ir klausėsi tos niekada ankščiau negirdėtos melodijos. Nežinia kiek laiko tai tęsėsi...
Vėliau, Nauplijaus prisiminimai keliauja į jo kambarį, kuriame išvydo šios nuostabios merginos kūną. Ji buvo tobula. Lieknas ir liaunas liemuo, platūs klubai, didelė krūtinė, putlios lūpos, žydros akys, tiesi nosis, šviesus, ilgi plaukai ir tobula smakro linija...
Ak, Nauplijus prisimena tuos tobulus pirštus, kuriuos laikė savo rankose, lūpas, kurias bučiavo..Anksti ryte rūmai buvo pilni to nuostabaus gėlių kvapo. Tačiau merginos šalia Nauplijaus nebuvo. Ji buvo dingusi. Ir tik mažas rėžis ant klavesino leidžia žinoti, kad tai Filira. O net iki šiol tvyrantis kvapas leidžia Nauplijui ją prisiminti. Kaip tobuliausią moterį gyvenime. Po tos nakties ji dingo ir niekada nepasirodė, tačiau Nauplijaus prisiminimuose ji gyvena iki šiol. Kaip nimfa, kurios grožis stingdo kraują. Kaip nimfa, kuri šoka tik lietui.

                                                                                                                   Nauplijaus istorija  

Filira – graikų mitologijoje okeanidė. Nauplijaus žmona. Filira buvo kvepalų, rašto, gydymo, grožio ir popieriaus deivė.

Nauplijus – mano gražusis Luke.

Mamai, nes ji visada skatina ir visada palaiko.
Shila

2009-07-14 22:21:20

Komentarai

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Vartotojas (-a): CureLT

Sukurta: 2009-07-15 12:08:02

Hmm... hmm... kažkoks didelis kratinys. Kaip moksleivių kūrybai - gana neblogas, nes pirmosios rašymo užuomazgos teikia viltį. Tik genijai sugeba iš pirmo karto parašyti kažką nuostabaus ir be priekaištų, kitiems - viskas ateina per praktiką ir įgūdžius.

Blogai, nes pradžioje tarsi kūri intrigą, bandai įtraukti skaitytoją į siužetą, o paskui - pernelyg staigiai prieini prie moters. Ji figūruoja trumpai. Ir dingsta. Apsakymo pabaigoje apskritai neaišku, kam buvo bandoma kurti intrigą, kai galėjo būti tiesiog nuoseklus pasakojimas apie vizijas (atsiminimus, sapnus).

Žodžiu, noras ir sugebėjimas rašyti yra, tačiau turinį reikia dar labai stipriai tobulinti.

Vartotojas (-a): Shila

Sukurta: 2009-07-14 22:56:32

Taip, jis susijęs su Aja. :) Visi darbai yra rašomi pagal mano darbą „Lietaus sala. Dumblių kvapas“, šiuose darbuose aprašomos visos ten minėtos nimfos. Atsiprašau dėl klavesino, bet pamaniau, kad fortepijonas čia visai netiktų, o vartoti norėjau klavišinį instrumentą.

Anonimas

Sukurta: 2009-07-14 22:47:44

Na va, kaip tau smagiai einasi prozoje. Šaunuolė.

Jei jau kalbama apie Filirą, galvoje turima Graikija. Tačiau kažin ar kada joje buvo populiarus klavesinas. Labiau styginiai, pučiamieji. Bet kadangi tai pasaka, tai turbūt leistina ir kažkiek alogizmų.
Paskutinis sakinys šiam kūriniui netinka. Jis čia lyg iš „Ajos“ priklydęs.