„Kosmopolitai“ teigia, kad tautiškumo saugojimas, tautinių santuokų skatinimas veda prie nusilpimo, ligų, o tautiškai mišrios santuokos palikuonis stiprina, nes suteikia įvairių genų, mažina galimybę paveldėti ligas. Tačiau. 1) Tautas sudaro šimtai tūkstančių, milijonai individų. Tai yra pakankamas skaičius nesusidaryti „kraujomaišai“, kuri silpnina palikuonis. 2) Pamirštama ir tai, kad pati gamta negalėjo sau leisti tokios klaidos, apie kurią jie kalba – gamta tikrai nenumatė globalizacijos su lėktuvais, automobiliais, laivais, internetu, kur žmonės keliauja į kitą žemyną per kelias valandas. Todėl gamta negalėjo „sukurti sistemos“, kurioje milijonus metų žmonės su savo protėviais vis silpo ir silpo nuo negalėjimo gausiai maišytis su gyvenančiais už tūkstančių kilometrų, tam, kad galiausiai sulauktų globalizacijos...
Komentarai
Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis
Vartotojas (-a): Rykštė
Sukurta: 2010-09-05 21:34:16
Patarčiau tokius tekstukus-pamąstymus dėti į Prasmingas dienoraštinis įrašas. Tai puikiausia vieta tokiems filosofiniams užrašams.
Vartotojas (-a): Albus Frenulum
Sukurta: 2010-09-05 20:10:39
Tiesą sakant, prie prozos įdėjau užmiršęs apie "trumpieji žanrai", "aforizmai, sentencijos". Tiesiog neapsižiūrėjau. Norėčiau patarimo, kur panašius tekstukus dėti geriausiai. Gan reguliariai rašau filosofinio pobūdžio įžvalgas nuo vieno iki dešimties sakinių.
Vartotojas (-a): Tikras Dearnis
Sukurta: 2010-09-05 14:43:09
Tai tik trumpas publicistinis - esėjiškas fragmentas. Negaliu teigti, kad tai savarankiškas kūrinys.
Anonimas
Sukurta: 2010-09-05 10:41:03
Manau, tai galėtų būti esė ištrauka. Kol kas tikrai tik minčių etiudai, kaip sako Rykštė.
Vartotojas (-a): Rykštė
Sukurta: 2010-09-05 09:30:14
". Tačiau. 1) Tautas sudaro šimtai tūkstančių, milijonai individų. Tai yra pakankamas skaičius nesusidaryti „kraujomaišai“, kuri silpnina palikuonis. 2) Pamirštama ir tai..." - šioje vietoje pastraipą skaidyčiau taip:
Tačiau:
1) Tautas sudaro šimtai tūkstančių, milijonai individų. Tai yra pakankamas skaičius nesusidaryti „kraujomaišai“, kuri silpnina palikuonis.
2) Pamirštama ir tai...
Negražiai atrodo tie skaičiukai vientisoje pastraipoje. Beje, nežinau, kiek šioje pastraipoje yra meninio teksto. Atrodo, tiesiog atsakymas į kažkieno klausimą, galbūt atsakymas sau, savo mąstysenos pateisinimas. Galvočiau perkelti į Proza>Minčių etiudai arba į Trumpieji žanrai>Prasmingas dienoraštinis įrašas. Kaip mano pats autorius, kiti moderatoriai, vartotojai?