← Atgal

Komentarai

Kūrinio nuoroda: https://zaliazole.lt/kuriniai/perziureti/119

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Vartotojas (-a): Shashkiu

Sukurta: 2005-02-11 07:51:42

Visų pirma, norėčiau padėkoti už pastabas. Kaip visada – daugybė klaidų ir vietų, kurių šiaip nebūčiau pastebėjęs, nepraslydo pro įdėmius komentatorių žvilgsnius ir dabar turėsiu ką taisyti, tobulinti.
Visų antra... Hm, matau du traukinius, neapsakomu greičiu lekiančius vienas į kitą, todėl, kad sušvelninti smūgį, pabandysiu šį bei tą paaiškinti. Matote, tiesiog visuose trijuose komentaruose atradau bent po vieną žodį „viduramžiai“ ir imu drebėti, įsivaizduodamas, kas bus, kai paaiškės, jog ši sąvoka kuo toliau, tuo labiau tols nuo kūrinio.
Todėl iš anksto jums tariu: aprašomi įvykiai NEVYKSTA viduramžiais! Taip, kaimelio mažasis kraujo apytakos ratas gal ir primena Europos „Tamsiųjų amžių“ laikotarpį. Bet... juk neaišku, kas vyksta ten – anapus miško, iš kur pasirodo pirklių karavanai. Lofrindas, beje, irgi atėjūnas iš išorinio pasaulio, kurio viešnagė gerokai sudrebina įprastą Saiko gyvenimą. Nepasikuklinsiu ir pats pacituosiu vieną skyriaus vietą:
„- Jūs skaitėte „Pasakas“? – daržovių augintojas nesitikėjo tokio sutapimo. Dar vienas akmuo į keistenybių karutį.
- Žinoma, jaunuoli. Juk ne vienu egzemplioriumi buvo leista“
Nežinau, ar išėjo, bet būtent čia norėjau įdėti vieną iš užuominų, jog išorinis pasaulis gali pasirodyti visai visai kitoks, nei tikimąsi. Tarp kitko, varinis virduliukas taip pat galėjo iš ten atkeliauti(kitais žodžais tariant, iš pirklių išsiderėtas).
Visa, kas buvo aukščiau – tai veikiau šioks toks paaiškinimas nei gynyba. Tiesiog tam atvejui, kad vėliau nesulautųmėme pernelyg stipraus smūgio, skaudaus tiek man, tiek gerbiamiems skaitytojams.
Ai, ir dar kartą dėkoju už nuostabius komentarus.

Vartotojas (-a): jovaras

Sukurta: 2005-02-11 04:05:41

kūrinys patiko, bet turiu kai kurių pastebėjimų. Haukas teisus sakydamas, kad viduramžiais higienos niekas nesilaikė,o čia idiliška tvarka. Gal autorius bando kitu kampu pažiūrėti į viduramžių visuomenė, pagirtina.
Yra šioks toks neatitkimas, nes tik kilmingi žmones mokėjo skaityti,o čia papratas valstietis moka skaityti. neįtikėtina, bet įdomu. gal paskui paaiškės, kad jaunuolis buvo kokios nors kilmingos šeimos atžala. Autoriau, o kas buvo jaunuolo globėjai. jeigu jie buvo pirkliai ar bajorai, tai viskas aišku iš kur jis išmoko skaityti. prašau paaiškinti.
kūrinys suintrigavo. laukiu tęsinio.

Anonimas

Sukurta: 2005-02-10 11:16:07

Chm...įdomus namelio vaizdas iš vidaus. Kaip viduramžiškui kaimui- pernelyg tvarkingas.Kiek žinau, tai bent ankstyvaisiais niekas nė nežinojo,ką reiškia chigiena- ir parpdavo išvien su gyvuliukais ant vienos krosnies.Apie knygas ir mokėjimą skaityti nė kalbos nebuvo...Jei kaimiečiai būtų buvę protingi, išsyk varytų duoti feodalams ir karaliams į ragą į ragą.Na, Ixaon čia istorikas, tegul jis ir sprendžia...;)
Bet nepaisant visko,ir šitą kelsim į mėgstamiausius. Tyngisi vardinti geras kūrinio puse- jų čia apstu...Kas nors už mane tikiuosi tą padarys...