Konkurse 25 autoriai vedžiojo skaitytojus 36 buvusių, esančių ir būsimų miestų gatvėmis.
Vertinimo komisijos sprendimas:
I vieta:
Kaukas „Nepažymėta piligrimams“ (99 balai)
http://zaliazole.lt/viewstory/sid/66348/
prizas: Ernesto Noreikos knyga „Povų ežeras“ su autografu;
miaumiau „Trupinys“ (99 balai)
http://zaliazole.lt/viewstory/sid/66670/
prizas: „Didžioji rankdarbių knyga“.
II vieta:
Kaip lietus „Mano sese viltie...“ (94 balai)
http://zaliazole.lt/viewstory/sid/66715/
prizas: CD „Dedikacija Edvardui Grygui“.
III vieta:
Nijolena „Veidas“
http://zaliazole.lt/viewstory/sid/66411/ (91 balas)
prizas: CD „Dainuoja Kukumbalis“;
Barabas „Miražas prie Kūčių stalo“ (91 balas)
http://zaliazole.lt/viewstory/sid/66288/
prizas: CD „Dainuoja Kukumbalis“.
Sveikiname nugalėtojus!
Konkurso vertinimo komisijos narių komentarai
Vertinimo komisijos pirmininkė:
Konkurso reziumė: keletas laisvų paraščių
Štai ir atėjo laikas įvertinti, apibendrinti poezijos konkursui „Laisvė miesto nelaisvėje“ pateiktus kūrinius. Ilgai galvojau, ar pavyks tai padaryti be būdvardžių, solidarizuojantis su konkurso dalyviais – greičiausiai ne. Nuobodžiauti neteko.
Autoriai pakvietė pakeliauti po skirtingus miestus-eilėraščius, eilėraščius-miestus:
didelius, mažus,
spalvingus: (kunigaikštis: „Sniegenos rausvumas / Sumirga šakose, / Ataidi cypsėjimu iš erdvės, ...“),
vienišus, bet maištingus: (Kaukas: „Su polėkiu jausti po vieną / Nes jeigu po du revoliucija“),
globalius: (Barabas: „laisvė tik kitas būtinybės vardas / griūvant civilizacijoms miestus keičia megapoliai“),
judrius: (atkaklioji: „Aš – kaip miestas, / Mano gyslom – gatvėm / Pulsuoja, verda gyvenimas.“
kaip lietus: „Mūsų gatvėse pinasi tūkstančiai žingsnių, / Mėtos pokalbių nuorūkos, lapai minčių.“),
gintarinius: (miaumiau: „mano miestas — trikampis / jūros gintaras inkliuzas akyje“),
laisve alsuojančius ir jos pasiilgusius.
Įsivaizduojamų ir realių miestų geografija žadino poetinį smalsumą. Empatinės laisvės-nelaisvės projekcijos pripildė eilėraščius-miestus jautrumu, išgyvenimais, prasmingomis patirtimis ir nuotaikomis, kuriuos patiriame ieškodami savasties, savo veikimo motyvacijos, gyvenimiško džiaugsmo ir liūdesio priežasčių praeityje, čia ir dabar. Savo miestuose, savo pasauliuose.
Galima tik pagirti autorius, kad jie puikiai susidorojo su užduotimi – kurti be būdvardžių, tokiu būdu pademonstruodami, kokia turininga ir ekspresyvi gali būti lietuvių kalba, o kūrėjai – išradingi.
Nuoširdžiai sveikinu visus konkurso Dalyvius ir Nugalėtojus!
Pagarbiai,
Justina Razumaitė,
2013 m. sausio 30 d., Vilnius
juozapava:
Konkursas, o gal tiesiog savotiškas žaidimas ignoruojant būdvardžius, leido klaidžioti miestais, kuriuos kiekvienas autorius pamatė ir įvardijo savaip. Tema, manau, buvo pakankamai atvira ir plati.
Kūrinių pateikta visokių – nuo lengvo slydimo miesto paviršiumi iki klaidžių ir neatrastų jo požemių. Smagu, kad buvo poezijos, kuri pagavo, įtraukė, leido pajusti... Kai kam gal pritrūko originalesnės minties, kai kam – išraiškos, bet visumoje buvo įdomu skaityti, nustebti, kai kuriuos autorius tiesiog atrasti. Ačiū visiems, kas rašėte ir dalinotės.
gungnir:
Tai buvo vienas originaliausių konkursų (konkurso reikalavimų atžvilgiu). Ir autoriai taip įsijautė į būdvardžių nevartojimą, kad net pamiršo „Laisvę miesto nelaisvėje“. Daug gražių darbų, nemažai ir išjaustų, tikrų, vienas kitas ir originalus savo forma ar kompozicija, idėja. Dar verta paminėti ir tokią grupę – su geroku politikos prieskoniu Satyra to nepavadinsi, o ir iš bendro konteksto iškrenta. Reikia tam atskirą konkursą paskirti tema „lyrika be lyrikos“.
Ačiū visiems autoriams už konkursui sukurtus darbus.
Dėkojame dalyvavusiems konkurse ir prizus skyrusiems: lėlininkui, Ramunei Vakarei, vario blyksnei, Kaukui.
Komentarai
Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis
Vartotojas (-a): eglute7
Sukurta: 2013-02-02 18:09:18
Smagu buvo pakieminėti... :)
Vartotojas (-a): miaumiau
Sukurta: 2013-02-02 14:18:19
Mes šaunuoliai :)),
valio, valio, valioo...
Dėkui
Vartotojas (-a): sada
Sukurta: 2013-02-01 18:45:54
Sveikinu visus nugalėtojus, o ypač 'Kaip lietus", jo kūrinio sėkme tvirtai tikėjau, kiti ne taip prie širdies buvo. Pritariu juodvarniui, būtų įdomu kritika ir kitų kūrinių atžvilgiu.
Dėkui už konkurso organizavimą :)
Vartotojas (-a): juodvarnis
Sukurta: 2013-02-01 13:40:16
Visumoje būtų gerai žinot visus balus, matytum kiek dar vytis
Vartotojas (-a): atkaklioji
Sukurta: 2013-02-01 12:45:02
Triskart "valio" nugalėtojams!!!
Vartotojas (-a): herbera
Sukurta: 2013-02-01 00:06:19
Valio prizininkams ir pagarba visiems, kas rašė.
Vartotojas (-a): Liepsnelė
Sukurta: 2013-01-31 22:13:06
Sveikinimai nugalėtojams ir visiems rašiusiems. Buvo įdomu sekti konkurso eigą ir aišku skaityti tokius meniškus kūrinius.
Vartotojas (-a): Liepa
Sukurta: 2013-01-31 19:09:07
Sveikinu visus nugalėtojus :)
Vartotojas (-a): kaip lietus
Sukurta: 2013-01-31 18:45:02
Dėkui, nemaniau, kad lyrika tenkins ;) Labai džiaugiuosi.
Vartotojas (-a): juodvarnis
Sukurta: 2013-01-31 18:26:12
Visiems nuoširdus sveikinimas