← Atgal

Žemės mėnesio proga – haiku konkursas

2021-03-19 17:09:44

Nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. kurk ir burk iš skiemenų haiku apie gamtą.

Kaip dalyvauti?

Keliaukite po Kauno marių regioninį parką, mėgstamas gamtines vietas, pažintinius takus ar kitas saugomas teritorijas, stebėkite aplinką, žavėkitės gamtos kūriniais ir leiskite kūrybos vėjui įsivelti į plaukus ir mintis. Gamtoje pilna idėjų, kurias tereikia surinkti kaip žemuoges ir suverti į žodžių eilutes.

Tema labai plati, o žodžių kiekis ribotas. Todėl vienas dalyvis gali atsiųsti iki 5 haiku: juk mažiausiai tiek įkvepiančių pažintinių takų ir trasų galite rasti Kauno marių regioniniame parke. Kur ieškoti įkvėpimo? Gal garsiajame Kadagių slėnyje ar ant Pakalniškių piliakalnio? Gal stebint didingus Pažaislio bokštus ar nuo Mergakalnio atsiveriantį išskirtinį kraštovaizdį? Jei negana Kauno marių regioninio parko vaizdų – plėskite geografiją, saugomų teritorijų yra įvairių: nuo Jiesios kraštovaizdžio draustinio iki Dubravos rezervatinės apyrubės. O jei gyvenate už Kauno ribų, ne bėda – jų rasite net Biržuos ar Salantuos.

Kas yra haiku?

Tai tradicinis japonų lyrikos žanras, poetinė miniatiūra su tam tikrais reikalavimais, žinomas jau XVI a. Svarbiausias haiku matavimo vienetas – skiemuo. Tai 17-os skiemenų eilėraštis, kuriame paprastai, lakoniškai pateikiamas gamtos ir žmogaus ryšys. Tai momentinė nuotaikos fiksacija, gamtos fone pagauta mintis, emocija, pojūčiai, kurie gimsta stebint aplinką, būnant joje. Ji užrašoma į tris eilutes, kuriose skiemenys išdėstomi tokia tvarka: 5 –7 –5. Tad šis poezija kažkiek matematinė: kurdami haiku verkite žodžius ir skaičiuokite skiemenis ant pirštų! Galite pamėginti haiku sukurti nuotraukoje užfiksuoto vaizdo nuotaikai perteikti, tuomet tai jau vadinsi haiga – vaizdo ir žodžių jungtis. Nufotografuokite į akį kritusį gamtovaizdį ir tiesiog naudodamiesi bet kuria redagavimo programa užrašykite savo haiku ant nuotraukos.

Nugalėtojas išplauks... laivu!

Visą mėnesį laukiame Jūsų haiku. Viskas, ko reikia nepamiršti 5-7-5 taisyklės ir pasiryžti lyriniam eksperimentui. Jūsų atsiųstas miniatiūras viešinsime direkcijos FB puslapyje. Pažadame ir prizų! Pagrindiniam laureatui atiteks įspūdžių pilna kelionė laivu į Kadagių slėnį. Šį prizą dovanoja legendinio laivo „Nemunas“ kapitonas Rimantas Mažukna.

Nugalėtoją mums padės išrinkti „Haiku gimnazijos” sumanytoja, žurnalistė, rašytoja, knygos „Vojaĝo“ autorė Rugilė Audenienė, kuri taip pat semiasi kūrybinės energijos iš gamtos. 

Šių metų Žemės dienos šūkis „Atkurkime savo Žemę“ („Restore our Earth“), tad mes tik išryškiname esminę „šaknį“ – atKURKime! Taigi, KURKIME Žemei, sau, aplinkai, ateičiai.

Pagrindinės konkurso sąlygos:

Dalyvių amžius neribojamas. Konkurse dalyvaujančių moksleivių prašytume nurodyti amžių.

Vienas asmuo gali pateikti iki 5 kūrinių.

Savo kūrybą iki balandžio 20 d. siųskite el.paštu r.mikitiejeva@kaunomarios.lt arba asmenine žinute Kauno marių regioninio parko direkcijai tiesiogiai Facebook paskyroje.


Nugalėtojus paskelbsime iki gegužės 1 d. KMRPD Facebook paskyroje ir svetainėje www.kaunomarios.lt
 

Komentarai

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Komentarų nėra...