← Atgal

Komentarai

Kūrinio nuoroda: http://zaliazole.lt/kuriniai/perziureti/88268

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Moderatorius (-ė): Pakeleivis

Sukurta: 2016-12-13 18:47:39

Pritariant šauniojo Manu žodžiams ir veiksmams (Gerai, mane tai jau gąsdina! – ėmė skėsčioti rankomis Manu), norisi tik plastelėti savo grėbliukais ir pareikšti: Gerai, mane tai jau džiugina.
Dalis ekspresyvi, spalvinga.
 
Traigonas šįkart mažakalbis… Užtat Ravenai prasiveržia jėga visomis prasmėmis.
Kaip ir visame kūrinyje, čia kalbama savomis priemonėmis, per savus veikėjus, ogi išsakomos universalios tiesos:
draugystės galia (tai, kad draugai grąžina energiją, kažkuo primena patarlių daugel rankų didžią naštą pakelia, draugą pažinsi nelaimėje išmintį), Vidinis demonas, uždarytos galios, naudojimasis kito gebėjimais – gyvenimiška (žemiška), pažįstama... Ir tas Vidinis demonas (Atsiskleidė Vidinis demonas, bet, atrodo, jos nevaldė.) gali būti valdomas…
Tebeseka ir mintis per kančias į žvaigždes. Neišvengiamų klydimų, skausmo tamsą triuškina ryžtas ir (jei dar ne paties, tai kieno nors palaikančio) tikėjimas. (Aš klydau, nes maniau, kad tave gali įveikti tik Šviesa – teisybė, ne visada pasiteisina vien šviesios priemonės).
Zeumantonato veidrodis įdomus įrankis, bet puiki ir besitransformuojanti Agja. Vaizdingi ir prasmingi jos vaikščiojimai.
---
Apie įvykius iš eilės.
– Paistalai! – Traigonas pagaliau ištrūko. > iš kur? Jis suklupęs, bet dar nesugrūstas niekur? Ar ištrūko iš paralyžiuojančių elektrinės psi pančių?
 
– Ką turi omenyje? – nesuprato jis. > gal Traigonas dar apsvaigęs, todėl klausinėja, bet čia diskusinį toną galima ir keisti – ironizavimu: Nejaugi? Ką tu sakai, vaikeli?.. ar pan.
 
Apie Tamsos dimensiją nuosekliai, aiškiai  išdėstyta, tiesa, kai kur yra kartojimo (apie T. silpnybę, R. galių uždarymą, žinojimą, nežinojimą), bet gal ir nebūtina narplioti tos karštos kalbos. Teiginiai, papildymai… Parodyta, kad Ravena suvokia Traigono užmačias. Gerai.
Tik čia keista (gal reikia atskirų galių perprasti):
Dabar aš tiksliai žinau, kodėl esu tik pusiau demonė – tu dėl to kaltas! Ne mano mama! >
lyg ir savaime aišku, kad ne mama, o demonas tėvas kaltas dėl šios „genetikos“…
 
Susidūrusios galios susiliejo į vieną didelį energijos kamuolį. Rubijus puolė artyn ir padėjo draugei jį atremti. >
ar energijos kamuolys kaip sviedinys? suabejojau Rubijaus galiomis; ar  jis ne viską grąžino Ravenai, ką ji buvo davusi? Tiesa, gi tai draugystės galia... ir fantastika.