← Atgal

Komentarai

Kūrinio nuoroda: http://zaliazole.lt/kuriniai/perziureti/88253

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Moderatorius (-ė): Pakeleivis

Sukurta: 2016-12-12 15:59:50

Jėgos kaunasi. Yra staigmenų, nors pasakyti, kas nugali...
 
Traigonas vėl pasirodo pačia blogiausia puse, o gal ir natūraliausia.
Blogio jėgoms Ravena vien priemonė. Ir Traigonui (esu tavo kūrėjas ir tu egzistuoji tik tam, kad tarnautum man), ir netikriems broliams. Rišliai tas apsakoma šioje dalyje, bet Ravenos vidiniuose monologuose (pvz., apie tėvo melavimą) yra tai, kas girdėta daugybę kartų (melavo, kad mane myli... bet dabar, kai aš esu visiškai nereikalinga... jis elgiasi taip, lyg būčiau jam niekas).
Ir didžiulis nusivertinimas, bejėgiškumas pabaigoje. Yra mintis  apie kančią neradus savęs. Nors interpretuoti galima ir taip: nebūtinai yra kuriantis, šviesusis pradas. Gali būti priešingai (būčiau ne pusiau demonė, o demonė, būtų buvę paprasčiau. Gal).
 
Sunku spręsti, kiek reikia praeities paaiškinimų (nuo Tai buvo netikri jos broliai.), bet atrodo, kad bent tiek galima pakoreguoti: nesakyti, kad broliai atėjo padėti (veiksmas būtų labiau įtemptas):
Kiek dabar ji įstengė suvokti, jie ėmė pavyzdį iš savo tėvo ir niekino ją dėl to, kad buvo tik pusiau demonė. Viskas baigta, jie atėjo jam padėti...
ir dėl ėmė pavyzdį – o gal tai ne pavyzdžio ėmimas, o jų prigimtis?
 
Netikėta Džemajaus geradarystė – Ravenai teikiamas Zeumantonato veidrodis – bet tuoj aišku, kad toji pagalba tėra kerštas Traigonui… (Tai tu mus išdavei, – pareiškė Džesis, stipriai gniauždamas kumščius. – Tu nori valdyti Visatą be mūsų.)
 
Negaliu patikėti, kad turiu tai sakyti, – prakalbo Vašu, iš visų jėgų stengdamasi nustumti smūgio bangą. – Bėk! > tai kas gi atsitiko? Kodėl?
---
Staiga ant Ravenos nuslinko milžiniškas šešėlis. > užslinko