Miestas ryte

    Tamsa atsitraukia ir pastatų spalvos išryškėja. Jos tampa sodrios, tačiau ta ryto pilkuma kurį laiką dar išlieka. Vieniši žingsniai aidi tuščiame mieste. Atrodo skubrūs. Sustojęs žvilgteliu į Savanorių prospektą ir akimirkai iš pasitenkinimo sustingstu. Mane žavi tas nykstantis pastatų grožis. Ir žiūriu į juos godžiai. Siluetas priešais pastatą įgaubtu fasadu. Mergina eina paskubomis. Ryžtingai praeina - ko nebėgdama. Jos moteriški bateliai, kartais brėždami per grindinį, įnirtingai nukaukši tolyn. Atminty trumpam išlieka jos veidas. Gaivus ryto oras krentančia drėgme liečia skruostus, kaktą, kutena nuogą kaklą. Patenkintas, kad nereikia skubėti, smalsiai žiūriu į tą namą gatvių sankirtoje. Kai kur tuščiuose balkonuose žydi gėlės. Akys nuslysta link kito pastato. Klaidžioja, tarsi ko ieškodamos pilkose nykaus betono plokštėse. Už nugaros kažkas praeina. Vyriškis. Pro šalį skuba moterys. Lekia pareigingai skubėdamos, tarsi vėluodamos. Žingsniai trumpam nuvaiko tylą. Teismo rūmai prieblandoje atrodo paslaptingi, išdidžiai stovi priešais Savanoriu prospektą. Atsainiai žvilgteliu į jų fasadą. Ten toliau, tarp dviejų liepų eilių, šiugždantys šluotų švysčiojimai, gyvi šūksniai, bilsteli plastikinis kibiras, šiupeliu gramdomas grindinys. Ožeškienės gatve pravažiuoja autobusas.
Kartais gera pabūti turistu savo mieste. Eiti iš lėto, neskubant, grožėtis namų fasadais, klombose žydinčiais rausvais begonijų, verbenų žiedais. Tarp jų geltonžiedžiai serenčiai, jau kiek nuvargę, išsigandę artėjančio rudens. Trumpam sustoju. Žiūriu į žmones tarp liepų, besidarbuojančius su valytojų uniformomis. Galvoju, kaip parašyti naują apsakymą apie tai, kaip rašomi tekstai. Vėliau, kai miestas bus jau pabudęs, manau, užsuksiu į kavinę išgerti arbatos. Ten kai ką pamatysiu, kas sukrės ir apie ką bus verta parašyti.

Teksto autorius Martynas Laskys
Redagavo Rasa Banelė
elfas

2017-12-06 00:24:18

Komentarai

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Moderatorius (-ė): Pakeleivis

Sukurta: 2017-12-06 14:59:57

(Tekstas įkeliamas į antrą laukelį „Turinys“. Pirmasis laukelis „Trumpas turinys“ skirtas santraukai, paaiškinimams, jeigu jų, autoriaus manymu, reikia).
 
Šitą gabalą jau publikavote anąkart. Na, tebūnie tai sumanymas išskirti  kaip atskirą vaizdelį.
Kai kas kopijuojant kartojasi, pasitaisykite:
ko nebėgdama > kone bėgdama
priešais Savanoriu prospektą
šiupeliu > kitame kontekste pateisinama būtų ir senoji svetimybė šiūpelis, šiūpelė, bet norminės bendrinės kalbos visumai svetimybė svetima; reikia sinonimo, galima keisti sakinį (kitaip tariant, redaguoti).
besidarbuojančius su valytojų uniformomis > nejaučiate dviprasmybės? Irgi galima suredaguoti...