← Atgal

Komentarai

Kūrinio nuoroda: http://zaliazole.lt/kuriniai/perziureti/82553

Atsiprašome: komentarus gali rašyti tik puslapio vartotojai. Registruotis

Vartotojas (-a): Pisha

Sukurta: 2015-12-21 20:10:35

" Gahtat Gamdi! – sumurmėjo" - jeigu jau sumurmėjo, tai gal nereikia šauktuko?
"baltuosius vampyrus" - yay, ne visi juodieji :)
"Asmarkas, juodųjų gnomų sosto įpėdinis, stovėjo priešais karalių ir mindžikavo nuo vienos kojos ant kitos."- va šita vieta gera. Abejonė, jau kuriamas veikėjas. +
"Paskutinį kartą pažiūrėjo į karalių ir pradingo tamsoje." - kodėl pažiūrėjo? Kaip karalius atrodo turbūt visi žino, o jie, jeigu neša kudašių, tai tegul mažiau žvalgosi ir patys rodosi. 
 

Vartotojas (-a): Starfire

Sukurta: 2015-12-18 19:49:19

Turinys įdomus, bet šioje dalyje yra nemažai klaidų. O ir tas nužudymas vyko kažkaip greitai, nespėjau įsijausti. Bet žiūrint į visumą gerai.

Kambarys buvo visai nedidelis. Lova prie vienos sienos, grubiai sukalta taburetė prie kitos, per vidurį stalas. Prie stalo stovėjo S'fortas ir žiūrėjo į kubilą. Kubilas buvo pilnas vandens.
Perrašyčiau taip:
Kambarys buvo visai nedidelis. Lova prie vienos sienos, grubiai sukalta taburetė prie kitos, per vidurį stalas, prie kurio stovėjo S'fortas ir žiūrėjo į pilną vandens kubilą.

Smorgo patikėtinis pirštais lietė vandens paviršių. Vandens paviršius apsiblausė, ir pamažu jame išryškėjo „Sėkmės paukštė“. – Smorgo patikėtinis pirštais lietė vandens paviršių. Jis apsiblausė, jame pamažu išryškėjo „Sėkmės paukštė“.

Užkeikimas, kurį kartojo gnomas, buvo pats galingiausias, kuris leido valdyti gamtos stichijas. – Užkeikimas, kurį kartojo gnomas, buvo pats galingiausias, leido valdyti gamtos stichijas.

Elfų karalius pasisuko ir pažvelgė į bundantį miestą. – Elfų karalius pažvelgė į bundantį miestą.

„Geriau apie tai negalvoti. Dabar turiu keliauti pas baltuosius vampyrus“, – pagalvojo elfų karalius žiūrėdamas į banguojančią jūrą. – kablelis po karalius.

„Sėkmės paukštė“ skraidė nuo vienos bangos ant kitos. Bangos pasidarė daug aukštesnės. – „Sėkmės paukštė“ skraidė nuo vienos bangos ant kitos. Jos pasidarė daug aukštesnės.

— Nuleiskite bures! – užriko kapitonas. – To negali būti, kad oras staigiai subjurtų. Velniava kažkokia. – Nuleiskite bures! – užriko kapitonas. – Negali būti, kad oras staigiai subjurtų. Velniava kažkokia.

S'fortas pakėlė akis nuo kubilo. Jis nusišypsojo. – S'fortas pakėlė akis nuo kubilo ir nusišypsojo.

Valdovas persirito per stalą ir griebė ant sienos kabantį kardą ir puolė priešą. – Valdovas persirito per stalą, griebė ant sienos kabantį kardą ir puolė priešą.

Jis matė bėgiojančius karius, bet karaliaus nematė. – Jis matė bėgiojančius karius, bet karaliaus ne.

Jis žinojo, kur karalius keliaus: karalius keliaus susitikti su baltaisiais vampyrais. – Jis žinojo, kur karalius keliaus: susitikti su baltaisiais vampyrais.

Moderatorius (-ė): Pakeleivis

Sukurta: 2015-12-14 23:41:33

Kai kur gretimuose sakiniuose labai kartojasi žodžiai. Principas matyti pažvelgus kad ir į pirmą pastraipą (stalas, prie stalo; į kubilą, kubilas; vandens paviršių, vandens paviršius). Taip toliau su bangomis, žudikais, karalium, kt.

– Gahtat Gamdi! – sumurmėjo juodasis gnomas > smulkmena, bet šauktukas rodo, kad ne sumurmėjo, o sušuko

„Sėkmės paukštė“ paliko prieplauką. Elfų karalius pasisuko ir pažvelgė į bundantį miestą. Virš pilies plevėsavo raudona vėliava – gedulo ir mirties simbolis. Nuojauta kuždėjo, kad tik dėl jo kaltės nimfų karalienė buvo nužudyta. > dėl kieno kaltės, karaliaus ar simbolio?

Pastaba dėl žodžio įtakoti.
Žodis labai paplitęs šnekamojoje kalboje, tapęs tarsi norma, bet atsakingai pasakysiu, kad bet kuris susipratęs redaktorius jį mestų laukan – žodžio įtakoti Dabartinės lietuvių kalbos žodyne nėra. Tai vertinys iš rusų kalbos.
Turėti įtakos, daryti įtaką, konkrečiai šiuo atveju galima pasakyti, kad  Suraskite nimfą, kurią lengvai galima paveikti, kuri pasiduotų įtakai…
Tai dėstymo reikalai, galima visko prirankioti, bet plačiau neaptarinėsiu.

Turinys kuriamas, reikia sekti. Kol kas galiu pasakyti, kas įdomu – tai kubilo idėja, stichijų, figūrų valdymas.